İçerik

Uygulama Site Yazılarım

Meyveler ve Hayvanlar : Özellikle okul öncesi çocuklar için geliştirdiğim android uygulamalar.

İller Yollar: Türkiye'nin bölgeleri, illeri ve iller arası mesafeleri için hazırladığım google play markette de uygulaması bulunan yeni hazırladığım site.

Java, Android Yazılarım


Android RadioGroup, RadioButton ve ImageView (Resim): Android uygulama geliştirirken soru ve seçenek veya başka bir amaçla kullanabileceğiniz radiogroup, radiobutton ve imageview komponentlerinin kullanımının gösterildiği bir yazı.

Android uygulama geliştirirken para kazanmak : Mobil uygulamalarda özellikle android ile para kazanma hakkında kısa bir yazı.

Android Asenkron Resim Gösterimi (URL - Web'den): Android uygulamalarında web adresi (URL) üzerinden resim gösterimini anlatır.

Android para kazanmak veya kazanamamak: Android uygulama ile reklam yoluyla para kazanırken, kazanç/ performans/ market bağımlılıklarının incelenmesi.


C#, .Net, Windows Yazılarım

C# - Nibernate Mapping (Nesne Haritalama); C# ile veritabanı projesinde ORM aracı olarak NHibernate temel olarak nasıl kullanılır, NHibernate kullanırken ilk olarak nelere dikkat edilmelidir.

Windows Hosting Plesk 301 redirect ve .htaccess: Windows Hosting kullananlar için SEO tekniklerine uymak amaçlı hazırlanan sitenin tek url ile yönetilmesini sağlayan 301 redirect konusu.

SOLID Tasarım İlkeleri: Nesneye dayalı programlada geçen ilkelere değindiğimiz bir yazı.

Yorum Gönderme